Kedvezményezett neve: Golden Granet Nonprofit Kft.
Projekt címe: Szociális innováció a Golden Granet Nonprofit Kft-nél
Szerződött támogatás összege: 49 698 145 Ft
Támogatás mértéke: 96.48 %
Projekt tényleges befejezési dátuma: 2019.01.31.
Projekt azonosító száma: GINOP-5.1.3-16-2017-00093
A projekt tartalmának bemutatása:
Projektünk a térségben jelentős társadalmi problémára nyújt megoldást (elhelyezkedési nehézségek):
térségünkben a 25 év alatti fiatalokra jellemző, hogy a gyakorlat hiánya miatt nem tudnak elhelyezkedni a munkaerőpiacon, míg az 50 év feletti nyugdíj előtt álló felnőtt férfiak és nők, a koruk miatt diszkriminálásra kerülnek, vagy azért, mert új kompetenciákat nehezebben sajátítanak el. A gyermeküket egyedül nevelő édesanyák sok esetben nem tudnak a kötött munkaidőhöz illeszkedni. Mi számukra rugalmas és/vagy rész munkaidő beosztást biztosítunk.
Társadalmi vállalkozásunk célja egészséges ételek gyártása, a fenntartható termelés biztosítása helyi alapanyagok feldolgozásával és helyi termelők támogatásával. Üzleti tevékenységünk során – az „értéket közvetítünk” mottót követve – helyi gazdálkodóktól, kistermelőktől vásárolt alapanyagokból, nyomon követhető, allergén-, és tartósítószer mentes termékeket gyártunk, helyi munkaerő foglalkoztatásával; illetve termelői szolgáltatással segítjük a gazdákat, hogy magasabb feldolgozottsági szintű termékeket állítsanak elő.
A projekt keretében összesen 8 új munkavállaló számára biztosítunk álláslehetőséget.
A PROJEKT BEMUTATÁSA:
A projekt keretében
- Üzleti célunk: a napi működés fenntarthatóvá tétele a profit és közhasznú tevékenységgel együtt
- Szociális célunk: hátrányos helyzetű munkavállalók foglalkoztatása
- Társadalmi célunk: egészséges életmód ösztönzése.
Céljaink elérése érdekében az alábbi tevékenységeket valósítjuk meg:
1. FOGLALKOZTATÁS:
A 12 hónapos projekt megvalósítási idő alatt 8 fő új munkavállaló számára biztosítunk álláslehetőséget Egerváron:
- 6 fő hátrányos helyzetű új munkavállaló, az alábbi munkakörökben: logisztikai ügyintéző, sütőipari munkás, kézi csomagoló, kereskedelmi ügyintéző
- 2 fő nem hátrányos helyzetű munkavállaló, az alábbi munkakörökben: pü-számviteli asszisztens, sütőipari munkás A projekt szakmai megvalósítója üzemvezetőnk, aki irányítja és felügyeli az új munkavállalók mindennapos tevékenységét. Egy fő marketing koordinátor feladata elsődlegesen a piacra jutási tevékenységek támogatása. A projekt menedzsmentjéért a megfelelő tapasztalattal és referenciával rendelkező pénzügyi menedzser és projektmenedzser kollégák felelnek
2. PIACRA JUTÁS TÁMOGATÁSA:
piaci megjelenés:
- Videók készítése
- Fizetett cikkek, online
- Közösségi média kampány
- Kampány a Rádió 1-ben
- Szórólap
- Óriásplakát
- Termékbemutató rendezvényen való részvétel (4db)
- Tv hirdetés (1alk)
3. TERMÉK/SZOLGÁLTATÁSBŐVÍTÉS:
eszközbeszerzés:
- üzemi mosogatógép
- fűszer és mákdaráló, fiókkal
- 4 oldalt felhajtható sütőlemez
- csavarkompresszor
- vákuumos csomagológép
4. A SZAKMAI MŰKÖDÉS FEJLESZTÉSÉHEZ SZÜKSÉGES TEVÉKENYSÉGEK:
- társadalmi hatásmérés megvalósítása
Kedvezményezett neve: Inno-Szinergia Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Vegán, húshelyettesítő termékekhez prototípus fejlesztése az Inno-Szinergia Kft.-nél
Szerződött támogatás összege: 59 945 707 Ft
Támogatás mértéke: 56,0330 %
Projekt tényleges befejezési dátuma: 2020.02.28.
Projekt azonosító száma: GINOP-2.1.7-15-2016-01810
A projekt tartalmának bemutatása:
A projekt ötlete az emberek jelenlegi felfokozott életmódjából származik, kevés idő jut az ételek elkészítésére, valamint a környezeti hatások, stressz miatt, több embernek is javasolt, gluténmentes, lúgosító termékeket fogyasztani. Három lúgosító gabonánk van, amit a szakkönyvekből ismerünk, ez a köles, hajdina és amaránt. Ugyancsak jellemző trend a vegán étkezés, egészségügyi, vagy az állatok iránt érzett szolidaritási okok miatt. Ezen célcsoport már nem eszik húst, mégis szeretik a hús imitált ételeket, élmény a hús állagú, de nem hús termékek fogyasztása. A projekt keretében célunk a kísérleti kisüzemben gyártott termék tökéletesítése ipari, technológiai fejlesztés, prototípus kialakításával úgy, hogy növényi minőségéből jobban a hús jellegű, de mégis vegán terméket állítsunk elő.
A terméket jelenleg egy kísérleti üzemben, a húsiparban használt feldolgozó gépekkel gyártjuk, sok gondunk van azzal, hogy az üzem kapacitása a töredékére esett vissza a növényi, szója és gluténmentes termékek textúrája miatt, valamint, hogy emiatt az állag miatt a termék súlya és formája nem eléggé egyenletes. A fejlesztés eredményeként egy olyan technológiát kívánunk megvalósítani, mely ezt az állagot biztosítani, majd kezelni tudja, az előírt kapacitást biztosítja. A sorba rendezett különálló egységek helyett, egy folyamatos és gyorsabb anyagáramlást biztosít, mely lehetővé teszi a levegővel történő kevesebb érintkezést, csíramentességet úgy, hogy egy intelligensebb gyártási módszert hoz létre.
A fejlesztés technológiai eredménye egy új, tesztelt prototípus. Intelligens gyártási innovációt tartalmaz a prototípus egésze, de külön kiemelnénk az új típusú keverő egységet, mely az alapanyagot főzi, homogenizálja, mindezt vákuum alatt teszi, és a meleg végterméket a köpenyben lévő folyadék cseréjével gyorsan visszahűti. Kiemelendő még a formázó egység, ahol a súlyadagolás után megfelelően szép alakot formázunk. Így speciálisan a növényi anyag súlyának és textúrájának megfelelő módszerrel végezzük el a termék formázását, úgy, hogy utána azt a technológia a sütési, sokkolási, hűtési és csomagolási folyamaton a lehető leggyorsabban átviszi.
A fejlesztés technológiának köszönhető termékszintű eredménye egy hosszabb ideig eltartható sterilebb, textúrájában, súlyban és formájában egységes, jobban a húsra emlékeztető, de mégis csak növényi termék. Azaz, a kapcsolódó termékfejlesztésnek köszönhetően vegán minősítést kap majd a termék, azaz nem tartalmaz tojásfehérjeport, sem más allergéneket.